üsküdar cihazlı tesisatçı

Üsküdar cihazlı tesisatçı hizmetlerimiz ile her türlü binalarınızda oluşabilecek tesisat problemlerini kalıcı olarak çözüme kavuşturmak amacı ile yetkili personelimiz, müşteri memnuniyeti ve ilgisine önem veren şirket vizyonumuz, mümkün olduğu kadar kısa zaman sonraya verilecek randevu aşaması, çağrı merkezlerimizin 7-24 açık olması ve İstanbul’un pek çok semtinde yaygınlaşmış olan servis ağımız ile sizlerin yanınızda olduğunuzu vurgulamak istiyoruz. Bildiğiniz gibi sifonların su kaçırması problemi bazen başımıza gelebilecek bir hadisedir. Fakat endişe edilmesine gerek olmadan su sızıntıları ortadan kaldıracak gerekli ekipman ve uzman çalışanlarımız ile aynı gün içinde sorun giderilebilir. İsterseniz şimdi biraz detaylara geçelim.

Su kaçağı nasıl bulunur ?

üsküdar cihazlı tesisatçıSifonlar 4 ana temelden oluşur: Klozet arkası, gömme rezervuarlar, asma sifonlar ve klozet arkası asma sifonlar olarak tanımlayabiliriz. Farklı yapılarda evimizin bölümlerden yer alan bu parçaların su kaçırmasındaki ana etken genelde contaların eskimesi, tahriş olması ve ilk günkü kadar suları sızdırmayacak halde bulunmamaları olarak özetlenebilir. Üsküdar cihazlı tesisatçı firmamıza gelen bu konudaki sıkıntılardan bazıları şu şekildedir: Sifon doldururken yada dolduktan sonra su kaçırması şeklindedir. Peki su kaçağı nasıl blunur ? Örneğin klozet sifonlarını ele alırsak, ilk yapılacak hamle kapağı çıkartmak olacak. Fakat her marka kendisine has özelliklere sahip olduğu için kapağa bağlantılı bir hat yada bağlantısız bir yapı ile karşı karşıya bulunabiliriz. Kapağı çıkarttıktan sonra karşımıza doldurma ve boşaltma grupları çıkar ve kontrol etmemiz gerekir. Algılayıcılar boşaltma grubunun seviyesini aşması durumunda, su akmaya devam edecektir. Eğer bu olmadıysa ve suyun içeriye akması devam ediyorsa bunun sebebi ise kapağı açtığımızda karşımıza çıkan gövde üzerindeki lastikten dolayı olduğunu söyleyebiliriz. İlk önce musluğu kapatmalı ve sifonu boşaltmalı, içerdeki bölümden gövde ayrılır ve lastiği kontrol etmekte fayda var. Lastik yerinden sökülüp, yenisi takılması sonucunda sorun çözülmüş olabilir. Doldurma grubunun mekanizmasını da uygun anahtar kullanılarak sökülmesi, contaların kontrolü ve algılayıcı topların incelenmesi gerekebilir. Hava mekanizmasında su olmamasını incelemeli ve buna göre adımlar atılması gerekmektedir.

Üsküdar cihazlı tesisatçı firmamız tarafından yukarıdaki yazılanların yapılması önemli olup, sizlerin müdahalede bulunması bazı parçaların sorunlu ve daha hasar görücü hale gelmesini sağlayabilir. Ayrıca anlattığımız problemlerden daha farklı komplikasyonların oluşması ihtimali de yer alabileceği için iletişim hatlarımızdan bizleri aramanızı ve ulaşmanızı öneriyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment