tesisat kaçağının testi nasıl yapılır

su kaçağı

Tesisat kaçağının testi nasıl yapılır ? Temiz su ve atık su borularında farklı yöntemler kullanılarak su kaçağı testi yapılıyor. Firmamız İstanbulda daire içinde ve iş yerlerinde su kaçağı test ve tamir işleri yapmaktadır.

Tesisat kaçağının testi toprak altın su kaçak arama makineleri kullanır. Bahçe sulama amacıyla apartman bahçe toprağı altına, içine su borusu döşenmiş olabilir. Bazen son derece eskime durumları olur ve küçük küçük su kaçırmaya başlar. Bazen ise oldukça gür şekilde su sızar ve toprak su içinde kalır. Hangisi olursa olsun makine ile su kaçağı bulan firmalar cihaz verilerini takip ederek sorunun yerini hiçbir yeri kazmadan, kırmadan bulabiliyoruz.

Tesisat Kaçağı Testi Yapan Firmalar

Tesisat kaçağının testi nasıl yapılır ? toprağın altından, betonun içinden gelen su seslerini makine ile bulan tesisatçıdır. Toprak altı su dinlemesi yapan makineler ile ıslanmaya neden olan su borusundaki gürültüler zayıf bile olsa cihaz ile o gürültüleri artırarak duyulacak duruma getiririz. Yağmurlu havada su kaçağı araması ve onarımı yapılamaz. Bunu ses dedektörü kullanacaksak diye kısıtlamak istiyoruz. Diğer cihazlarımız için bir manisi yoktur. Çünkü yağmur suyu ile su sesleri dinleme sırasında birbirini etkileyebilir. Robot makine ile kaçak arama işlemleri yüzeyin üzerine tutulacak mikrofon ile ses dalgalarının yerin iki, üç metre derinindeki hareketliliğin bile dinlenilmesi yaparak devam eder. Yüzeylere bazı işaretler yaparak kaçak yapan bölgelerin tam olarak bulunmasına geçeriz.

Tesisat kaçağının testini yapan firmalar toprak altı şebeke suyu kaçaklarını bulan firmadır. Bahçe toprağından devamlı, sürekli su geliyor gibi durumlarda daha hızlı ve net kararlar almak için su borusunun döşendiği yerler açısından plan, proje olması yararımıza olacaktır. Geniş alanları taramak biraz zaman alır ve doğru kararlar için ekiplerimizi aradığınız zaman bazı suallere yanıtlar vererek bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment