termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti

Termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti İstanbul genelinde servis veren firmamız tarafından yapılıyor kaçak su tespiti için bizi arayınız. Çözüm Merkezi aynı gün içinde termal kamera , gider içi kamera sistemleri ve akustik dinleme cihazları kullanarak su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Daire veya iş yeri farketmeksizin sıcak su kaçağı tespit için termak kameralar kullanıyoruz. Sıcaklığa göre nokta atışını gösteren termal kamera sayesinde evinizde fazladan bir yeri kırdırmanıza gerek yoktur.

TERMAL KAMERA SICAKLIK ve SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZI

Su kaçağı zemin içerisindeki borularda olan ve gözle görülemeyen bir tesisat problemidir. Zemin içerisinde her var olan boruların hepsinin ayrı bir görevi vardır. Kimi borular içerisinden temiz su boruları geçerken kimi borular içerisinden de pis atıklar geçmektedir. Bu nedenle de su kaçağı sorununun bulunması için de farklı cihazlar kullanılmaktadır. Termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti firmamız tarafından yapılıyor.

Temiz su boruları ve kalorifer sistemindeki kaçakları bulmak için dinleme cihazı kullanılmaktadır. Bu dinleme cihazı ile zemin üzerinden her türlü kaçağın oluşturduğu ses duyulur ve kaçak noktası kolaylıkla belirlenir. Pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarını bulmak için ise kameralar kullanılır. Banyo gideri, lavabo gideri, çamaşır makinası gideri, küvet gideri ve klozet gideri gibi gider noktalarından bir kablo yardımıyla kameralar borular içerisine gönderilir. Daha sonra kameradan alınan görüntüler bir ekran yardımı ile izlenir ve kaçak noktası belirlenir. Bunlar dışında birde borular içerisinden sıcak sular akmaktadır. İşte bu sıcak su borularındaki kaçakları bulmak içinde termal kamera ile kaçak su tespiti yapılır.

Termal kamera ile su kaçak tespiti kalorifer tesisat boruları içerisinden geçen sıcak suların ve temiz su boruları içerisinden geçen sıcak su boruları içerisindeki kaçak noktalarını bulmak için kullanılır. Termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti yine borular içerisine gönderilen ve sıcaklığa dayanıklı olan bir kamera sayesinde yapılır. Bu kameradan gelen görüntüler bir ekran üzerinden izlenerek kaçağın olduğu nokta belirlenmiş olur.

Borular içerisindeki su kaçaklarının yarattığı sonuçlar aynı olsa da borular içerisinden geçen suyun özellikleri farklıdır. Bu nedenle de su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlarında birbirinden farklı olması gerekir. İyi bir tesisat firması su kaçak sorunlarının tespiti ve sorunun çözümü için gerekli olan bütün ekipmanı elinde bulundurmalıdır. Biz firma olarak yaptığımız bütün işlerde hem işimizi en kolay nasıl yaparız hem de en etkili sonuçlara nasıl ulaşırız bu sorunun cevabını vermeye çalışıyoruz. Bu nedenle de teknolojinin bize sunduğu bütün imkanlardan yararlanmaya çalışıyoruz. Termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti bizim en iyi şekilde uyguladığımız bir kaçak tespit işlemidir.

termal kamera ile sıcak su kaçağı tespiti ile ilgili aramalar

  • görüntülü su kaçağı tespit cihazı fiyatları
  • termal kamera su kaçağı tespit cihazı fiyatları
  • kameralı su kaçağı tespiti
  • termal kamera fiyatı
  • termal kamera ile arıza tespiti
  • kamerayla su kaçağı tespiti
  • termal su kaçağı tespit cihazı fiyatı

Be the first to comment

Leave a comment