Su Sayacı Sürekli Dönüyor

Su sayacı sürekli dönüyor ise evde kullanım olan bir yer olmadğından emin olmalısnız eğer kullanım yok ise su saati hala hızlı dönüyorsa evinizde gizli bir su kaçağı söz konusudur. Panik yapmayın gizli su kaçakları için özel kamera sistemlerimiz var bu sayede kırmadan noktasal olarak kaçağı buluyoruz.

Su saati hızlı neden döner ?

Kullanım olmadığı konusunda sizleri tekrar uyarmak isteriz evde bir çeşme veya sifon açık olabilir. Sifon su kaçırıyor ise rezarvuar kendini sürekli doldurur buda su sayacının sürekli dönmesine dolayısıyla yüksek faturalara neden olur. Su sayacı sürekli dönmesi durumunda sıradan tesisatçı yerine profesyonel cihazlı firmamızı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Su sayacı aşağıdaki görseldeki gibi çalışmaktadır.

su sayacı hızlı dönüyor

Su saatinin hızlı dönmesinin nedeni bir tesisat kaçağı ise bunu hemen kameralı ve dinleme cihazları sayesinde bulabiliriz. Nasıl mı ? Tesisata bağlanan su tesisatı test pompları ile tesisata basınç verilir ve bunu özel dinleme cihazları ile tek fayansta bulabiliriz. Su kaçağı eğer sıcak suda ise bunu termal kamera ile bulabiliriz.

Su sayacı sürekli ve hızlı dönüyorsa bu ihtimallerin yanında su sayacı arıza yapmışta olabilir bunu İskiye bir dilekçe ile bildirin yoksa yüklü fatura miktarları ile karşılaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment