su kaçağı bulma cihazı

,

Su kaçağı bulma cihazı dairelerde , iş yerlerinde ve geniş alanda su kaçağı tespiti yapmaya yarayan aletlerin genel adıdır. Ancak tek bir cihaz bütün işleri yapamaz yani her tesisat türünün farklı kontrol cihazı vardır.

Temiz Su Kaçağı Bulma Cihazı

termal kameraTemiz su yani şebeke suyu daire kapısının önünde bulunan su saatinden itibaren suyun kullanım alanlarına lavabo , banyo ve ufak tuvalet gibi yerlere sıva altı veya sıva üstü tesisatın çekilmesi ile oluşmaktadır. Sıva altı temiz su tesisatı kaçağı bulma için elektronik test pompaları ve akustik dinleme cihazları geliştirilmiştir. Sıcak su boruları için ısıya duyarlı termal kameralı görüntüleme yapılmaktadır. Kalorifer tesisatı kaçakları da temiz su kaçağıdır ancak bunları cihazlar genellikle görememektedir ancak bununda onarım kimyasalları mevcuttur 24 saat içinde delik garantili olarak kapatılmaktadır.

Pis Su Kaçağı ( Gider) Bulma Cihazı

gider su kaçağı bulmaPis su , kullanım suyudur yani tuvalette işimizi gördükten sonra sifonu çektiğimiz , banyo yaptıktan sonra süzgeçten içeri giden su , lavaboda ve bulaşık makinesinde temizlik sonrası gider borularından geçen su pis sudur. Pis su kaçağı bulma cihazı gider bağlantı borularının içine girerek gözlem yapma olanağı sağlayan kamera sistemidir. Bu kamera sayesinde giderde oluşan çatlakları , tıkanıklıkları ve boşlukları görebiliyoruz.

İzolasyon Kaçağı Bulma Cihazı

İzolasyon kaçakları genellikle fayans derz boşluklarından kaynaklı olarak meydana gelen su kaçaklarıdır bunun yerini termal gözlem kamerası veya kızıl ötesi kamera sistemi ile bulmaktayız. Suyun yayılma oranlarını ve nemlilik ölçümlerini anlık durumda yapılmaktadır.

Çözüm Merkezi su kaçağı bulma firmamızda bulunan çeşitli su kaçağı cihazları sayesinde yanılgı payı olmadan tam tespit yapılmaktadır. Sizde yapınızda su kaçağı tespiti yaptırmak istiyorsanız vakit kaybeden bizi arayabilirsiniz. İstanbul içi tüm semtlere servis verilmektedir.

 

 

Be the first to comment

Leave a comment