Su Kaçağı Bulma Cihazı Nasıl Kullanılır

Su kaçağı bulma cihazı nasıl kullanılır ; test pompaları , akustik dinleme cihazı , termal kamera cihaz kullanımı nasıl tespit yapılır ? Çözüm Tesisat olarak tüm bu cihazları kullanarak ev ve iş yerlerinde kaçak arama ve tamir servisi vermekteyiz.

İlk olarak tesisat test pompasından bahsetmeliyiz tesisata bağlanan bu pompalar kaçak oldup olmadığı hakkında gerçekçi bilgi vermektedir. Şöyleki tesisata verilen basınçlı su ile kontrol yapılıyor bir balonun içine üflediğinizi düşünün delik varsa yavaş yavaş inecek ses yapacak pıss diye tesisatta aynı şekilde test yapılır. Eğer kaçak var ise akustik dinleme cihazları bağlanarak su kaçağına noktasal olarak ulaşılır. Evde 2 türlü test yapabilirsiniz sıcak su borusu ve soğuk su borusu mutlaka ikiside kontrol edilmelidir.

su kaçağı test pompası

su kaçağı test pompası

İkinci olarak su kaçağı dinleme cihazı nasıl kullanılır hakkında size bilgi vereceğiz. Dinleme cihazı adındanda anlaşıldığı gibi ses dalgalarını dinleme üzerine kurulu bir sistemdir her ne kadar ekranda ses algılarını gösteren frekanslar olsada iyi bir kulak lazım bu tür ufak kaçaklara ulaşmak için… Bu alanda rothenberger , fisher markaları diğer markalara göre bir adım öndedir.

Üçüncü olarak su kaçağı kamerası nasıl kullanılır bu kamera kullanımı göze bağlıdır yaylı sustanın ucunda kamera kullanarak boru içinde rahatça 20 metere gidebilecek bir düzenektir.

su-kacagi-kamerasi

Su kaçağı Kamerası

Su kaçağı bulma cihazı nasıl kullanılır özel dersler ücretli olarak verilir lütfen cihaz marka yardımı ile ilgili firmamızı aramayın. Su kaçağı tespit dersleri veren firma Çözüm Tesisatı arayarak ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment