su kaçağı aletle tespit firma

Su kaçağı aletle tespit firma İstanbul tesisat firmaları su kaçağını cihazla tespit eden kameralı , robotlu su kaçağı bulma servisi telefonları yer almaktadır. Su kaçak yapan nokta aletle tespit edilir gereken onarımları ise o bölgede yapılır.

Su kaçağını aletle tespit eden firmalar arayışınızda Çözüm Merkezi İstanbul genelinde servis vermektedir. Nokta atışı su kaçağı bulmak için bizi arayınız. Aletle su akan yeri bulan firma olarak dinleme cihazları , termal kamera sistemleri kullanarak evde oluşan kaçakları bulmaktadır.

Aletle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı aletle tespit firma tesisat sorunlarının çözümünde ustalara en çok yardımcı olan aletlerden birisidir. Tesisat içerisindeki boruların içerisinde bulunan su basınçlarının ölçülmesi ile boru üzerinde kaçağın olup olmadığı belirlenebilir.

Tesisat içerisinde yer alan borular içerisinden geçen her suyun belirli bir basınç ile akması gerekir. Bu basınçlar temiz su borularında farklı iken kalorifer sisteminde farklıdır. Basınç seviyesi düştüğü zaman borular içerisinde bir kaçak noktası olduğu düşünülebilir. Bunun anlamak için de su kaçağı aletle tespit firma kullanılarak borular içerisinden geçen suyun basınç miktarı ölçülür. Ustalar her boru içerisinden geçmesi gereken suyun basınç miktarını bildikleri için kaçağın varlığından şüphelenebilirler.

Su kaçağı ölçüm aleti ile yapılan basınç testinden sonra eğer tesisatta kaçak olduğu düşünülüyor ise işte o zamanda kaçak tespiti için kullanılan cihazlar yardımı ile kaçağın olduğu yer belirlenmeye çalışılır. Temiz su boruları ve kalorifer sistemi için dinleme cihazı kullanılırken, pis atık su boruları içinde kameralar kullanılır. Özel termal kameralar yardımı ile de sıcak su borularının içerisi görüntülenebilir. Kullanılan cihazlar yardımı ile su kaçağının olduğu yer aletle tespit edilirken kırıp dökme işlemi yapmadan kaçak noktası belirlenir. Bu aletlerin kullanılması hem zaman kazandırır hem de temiz bir ortamda çalışma yapıldığı için ev sahiplerine temizlik işi çıkartmaz. Kullanılan bu aletler ile kaçak noktası belirlendikten sonra kaçağın olduğu yerin tamir edilmesi için gerekli çalışmalar yapılır. Bu noktada ise eğer temiz su borularında veya kalorifer tesisatında kırmadan tesisat tamiri yapılabilmesi mümkün ise o zaman kimyasal ilaç ile kaçak noktası kapatılabilir. Ama kaçak noktası büyük ve boru üzerinde değişiklikler yapmak gerekiyorsa o zaman birkaç tane fayans kırılarak kaçağın olduğu yer kapatılabilir.

Su kaçağı aletle tespit firma ve diğer kaçak tespit cihazları tesisat borularındaki kaçak noktalarının kısa sürede bulunmasını sağlar. Bu aletler kaçak noktasının doğru tespitini de sağlayarak iyi bir iş çıkartılmasını sağlar. 2-3 saatlik kısa bir süre de yapılabilen kaçak tespit çalışmaları bu aletler yardımı ile de sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Be the first to comment

Leave a comment