Kameralı sistemle su kaçağı tespiti

Kameralı sistemle su kaçağı tespiti yapan tesisatçı firmaları İstanbul genelinde Çözüm tesisat sadece 99 TL ye servis hizmeti vermektedir. Su kaçağı nasıl bulur diye dert etmeyin son teknoloji kameralı cihazlarla nokta atışı tespit ve tamir hizmeti veriyoruz.

Kameralı Su Kaçağı Bulma Firmaları

Kameralı cihazlı sistemlerle su kaçağı tespiti artık mümkün eskiden yapıda su arızasını bulmak için onlarca fayans kırılırdı. Şimdi ise kameralı sistemle su kaçağı tespiti yapan firmalar var. Kameralı yer tespiti yapılırsa fazladan bir yer kırılmaz böylece onarım ve tadilat süreci kısa sürer paranız cebinizde kalır. Suyun boruda kaçak yaptığını alt komşudan gelen şikayetle anlayabilirsiniz. Kendi dairenizde bir sorun olmaması olağandır çünkü beton arasındaki borulardan sızan su yer çekimi etkisi ile üste çıkmadan direkt olarak alt kata inmektedir. Su kaçağı tespiti kamera sistemleri kullanarak yapılırsa fazladan bir yer kırımı olmaz sadece sorunlu bölge bulup tamir yapılır. Pek çok firma kameralı sistemle su kaçağı bulma servisi veriyor. Bu bağlamda oluşan rekabetin modern cihazlar ile yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinin fiyatlarının düşmesi üzerinde etkisi olduğu söylenebilir. Su tesisatlarında meydana gelen kaçak sorunları, akustik ve görüntüleme esaslı cihazlarla çözüme kavuşturulmaktadır. Sorunun yerine ve meydana geliş şekline göre cihaz kullanımı değişse de sonuç değişmemektedir. Kısa sürede sorunsuz bir şekilde su kaçağı tespiti işlemi gerçekleştirilip soruna kalıcı bir çözüm sağlanır. Görüntüleme esaslı yöntemler termal ve boru içi görüntüleme olarak iki başlık altında incelenebilir. Boru içi görüntüleme yöntemi genellikle kirli gider borularındaki kaçakların tespitinde, termal kamera yöntemi ise sıcak su tesisatları ve görünmeyen yerlerden geçen tesisatlar üzerindeki kaçakların tespiti işlemlerinde sık başvurulan bir yöntemdir. Bunlar dışında akustik yöntem olarak adlandırılan ve hassas bir kulaklık aracılığı ile ses frekansları farklılıklarından yararlanılarak yapılan su kaçağı tespiti işlemleri de oldukça etkilidir. Bu üç yöntemde veri bazlı olduğu için yanılma payı düşük ve su kaçağı tespitinde sorunun kaynağını belirleme oranları çok yüksektir.

Sizde kameralı sistemle su kaçağı tespiti yaptırmak isterseniz İstanbul geneli servis hizmeti veren Çözüm Tesisat firmamızın size en yakın şubesini arayınız.

Be the first to comment

Leave a comment