hangi daireden su kaçağı olduğunu anlama

Hangi daireden su kaçağı olduğunu anlama bir kaç test yöntemi vardır ancak tam ekipmanlı tesisat servisinden yardım almak en doğrusu olacaktır. Çözüm Tesisat Merkezi kameralı sistemle ve tesisat test aletleri kullanarak hasar tespiti yapmaktadır.

Bireysel olarak hangi dairede kaçak var anlamak için şüpheli dairelerde su kullanımı yapmayın ve su sayacını kontrol edin . Belli bir müddet sonra tekrar sayaca bakın eğer kullanılmadığı halde su sayacı hareket etmiş ise kaçak var demektir. Bu sadece temiz su kaçaklarını öğrenmek için kullanılan bir yöntemdir. Zaten kaçak olduğunu bilseniz bile tüm daireyi kırıp dökmek zorunda kalacaksınız firmamızı arayarak noktasal olaral su kaçağı tespiti ve onarımı yaptırabilirsiniz.

Su Hasar Tespiti Yapan Firmalar

Hangi daireden su kaçağı olduğunu anlama petek ve borularındaki suyun akmaya başladığı ve petek sularının koku yapması gibi şikayetlerde kameralı su kaçağı tespiti önermektedir. Bu sistemler durduk yere akmaz ve metal yüzeyi çürüyen petekler en başta gelir. Çürüme genelde küçük alanları kapladığı için alt kata su sızıntısı gibi vakalar dahil petek içlerine suyun boşuna petekten akmasını önlemek için nano kimyasal ekleriz. Yalnızca suyu sızdıran peteklerde bunu yapmak için termal kamera ile dıştan biraz analiz uygularız.

Hangi daireden su kaçağı olduğunu anlamak için ultra hassas mikrofon alıcı başlıkları ile kaçak yapan tesisatı sesler aracılığı ile bulmaktadır. Prop ismi verilen bir başlık ses dalgalarının tamamını toplar. Ses filtreleme üniteleri yabancı seslerin azaltılmasını sağlar. Frekans ayarlamaları ile bunu yaparken beton ve fayans içindeki anormal ve sürekli gelen ses dalgalarını inceleriz. Bir vakit sonra en şüpheli bölgelerde tekrar bir inceleme başlatırız. Çalışmanın sonlarına doğru su kaçağı bulan firmalar onarım başlatılacak yüzeyleri bu sistem ile bulacak ve matkap ile müdahalenin ardından su kaçağı bulma ekipleri sizlere o delinmiş ve su kaçıran boruyu delilleri ile birlikte gösterebilir.

Hangi daireden su kaçağı olduğunu anlama kokulu atık ve suların lağım kanalından dışarı sızması için tam teşekküllü donatılmış olan su kaçağı bulan tesisatçı ile lağım borularını denetleme ve inceleme işlemlerini öneririz. Eski tekniklerde bunun için bazı tadilatlar ilk aşamada yer almaktaydı. Onarımlarla birlikte ücretlerde kabarık olurdu. Örneğin pimaş kanallarda garantili su kaçağı yer tespiti ve onarım dahil hepsi için kamera ile ilk başta bu sistemlere cihazı göndeririz. Beton kırılması, gidere zarar verme hiçbir şey yoktur. Oradan görüntülü alır, kırılan lağım borularını bulma işlemini yapar ve onarımları bu analiz çerçevesinde ilerletiriz.

Be the first to comment

Leave a comment