Evimde su kaçağı var nasıl tespit edebilirim

Evimde su kaçağı var nasıl tespit edebilirim ? Bireysel yöntemle su kaçağı bulma yöntemleri elbette vardır ancak doğru ve kesin sonuç için bizi aramanız yeterlidir İstanbul genelinde en uygun fiyata servis veren firmayız.

Evdeki Su Kaçağını Tespit Etme

Evde su kaçağı var bulmak isterseniz ilk önce dairede su kullanımı yapmayın ve su saatini kontrol edin bir yere not edin rakkamları daha sonra tekrar bakın kullanım olmadığı halde dönme varsa temiz su borularında kaçak var demektedir. Şimdi ikinci aşama sıcak mı yoksa soğuk suda mı kaçak olduğunu anlamak için aynı işlemi yapacağız ancak bu sefer kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatalım ve saati tekrar kontrol edelim. Eğer dönmeye devam ediyorsa kulanım suyunda kaçak vardır eğer dönme kesti ise sıcak su borusunda kaçak olduğundan artık eminiz. Alt katı kontrol edin daha sonra kombinin vanasını açıp kapatım bir bardak yardımı ile ses dinlemeye çalışacaksınız. Evdeki su kaçağı var nasıl tespit ederim diyorsanız işte bireysel yöntem budur. Çözüm Tesisatı ararsanız hem temiz hem pimaş suyu kaçaklarını kamera ve dinleme cihazları ile noktasal olarak buldurabilirsiniz.

Evdeki su kaçakları nasıl bulunur yazımızda size bireysel yöntemle su kaçağını nasıl bulabileceğinizden bahsettik ancak bunlar kesinlikle uygun yöntem değildir. İmkanları olmayan veya bu iştem azda olsa anlayan müşterilerimize yardımcı olmak için bu yazımızı düzenledik kesin su kaçağı bulma yöntemi profesyonel cihazları kullanmaktan geçer.

Be the first to comment

Leave a comment