cihazla su damlaması bulma

Cihazla su damlaması bulma tesisat firması kırmadan dökmeden kameralı tespit cihazları ile su kaçağı tespiti ve onarımı servisi veriyoruz. Çözüm Merkezi İstanbul genelinde evin tavanından damlayan suyu bulmak için gelişmiş teknolojiyi kullanmaktadır.

Su damlaması alt komşuya oluyor ise bir üst daire veya onun üstündeki dairelerde su sızıntısı olduğu kesindir. Damlayan suyun nereden olduğunu anlamak için su tesisat test pompları , dinleme cihazları ve kamera sistemleri kullanılmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla su damlaması bulma yangın su tesisatı ve boru sisteminde damlatan su borusunu su kaçağı bulan tesisatçı ile bulabilir. Evdeki bataryalara bağlı olan su borularında alt kata su kaçağı gibi durumlar dahil basınçlı test pompası ile uygun bağlantı ağızları ile cihaz çalıştırılarak ölçüm yaparız. Basıncın dengelendiği ve istediğimiz rakamlara ulaşıldığı şartlarda şebeke borusunda sızıntı olmadığını kanıtlama anlamına gelir. Eğer dengeleme olmuyorsa “su devamlı borudan damlıyor” demektir ve kimyasal takviye ile su kaybının durdurulmasını yaparız.

Evde su damlamasını bulma duvardan akan suların geldiği yerleri analizler ile bulabilir. Seslerin önemli yer belirteci vardır. Eğer getireceğimiz cihaz ile sabitleme yaparsak parmak ile gösterilecek kadar yerlerini bulabiliriz. Yani duvar kırılacaksa bunu son aşamaya bırakıyoruz. Duvar içinden akan, banyo duvarının dışına taşan, sürekli ses çıkartan su sızıntısı problemleri için akustik ses detektörü ve o yüzeylerde yerlerinin bulunmasını yapıyoruz. Yalnızca su seslerine odaklanılması yapılmakla birlikte farklı seslerin analizden çıkartılması cihaz ile yapılır. İlk tadilatın başlayacağı yer ve onarımların da dahil hepsi içinde hizmetlerimizi garantili sunmaktayız.

Cihazla su damlaması bulma sıcak su tesisatı için sağlamlık ve sızdırmazlık testleri yapabilir. Termal sistemler sıcak su röntgeni çekilmesini sağlar. Su boru içindeyken yerleşim yerlerini de sızma noktaları da görülebilir. Bazı şartlarda soğuk su ilave edip orada basınçlı test pompası ile basınçta sabitleme ve dengeleme olup olmadığı yani su arıza tespiti su kaçağı bulan firmalar ile yapılabilir. Her iki çalışma grubunda da kaçak noktaları bulunup, değişimler yapılabilir.

Be the first to comment

Leave a comment