Armağanevler Su Kaçağı Tespiti

Armağanevler su kaçağı tespiti yapan tesisatçı olarak kameralı su kaçağı bulma cihazları ile ev ve iş yerinde servis hizmeti vermekteyiz. Su kaçağı nasıl bulunur ? Aksutik yer dinleme , termal görüntüleme ve gider görüntüleme sistemleri ile cihazlarla bulunur.

Dinleme ve Görüntüleme Yöntemleri

Armağanevler su kaçağı cihazlı tesisatçı ekibimizce her zaman gerek havanın kabarması, duvarlara olan etkisi, nemlenme gibi ölçümler yapabileceğimiz cihazlarımızı kullanmaktayız. Sızıntı olan boruyu bulmak biraz uğraştırıcı olsa da günümüzdeki sistemleri kullanmakta olan firmamız ile asla imkansız bir hale dönüşmeyecektir.

Armağanevler su kaçağı tespiti profesyonel ekibimiz ile arızalı olan boruyu değiştirmek mi yoksa sızıntı olan kısım üzerinde kapatıcı kimyasallar kullanmak mı şeklinde olasılıkları kamera ile takip etmekteyiz. Bu standart olan kameralardan değil ve termal kamera kullanılması ile tamamen ıslanmış bir duvarın hemen arkasında gerçekten bir tesisat sistemi geçiyor mu görebiliyoruz. Örneğin su sıcaklığı 30 derece üstünde ise bu sıcak su sızıntı olması ihtimalini güçlendirmektedir. O halde yine sıcaklık üzerinden değerlendirme yapabilen yani şofben, güneş enerjisi veya kombiden gelen sıcak suları ileten borular her ne kadar duvar içlerinde olsa bile onların sıcaklıkları ölçmemiz mümkündür. Son olarak sızıntı alanları bir nehre benzemesi normaldir çünkü bina duvarlarındaki kirişler yani iç kısımlardaki yolları takip ederek yol alacaktır ve cihazımız ile bu ayrımları da yaparak ilgili sorunlu bölgeyi hemen bulabiliyoruz.

Armağanevler su kaçağı tespiti olarak iş hayatımızda küçük hasarlar verebilecek eylemleri daha çok benimsemiş bulunmaktayız. Yukarıda bahsettiğimiz cihaz ile illaki tadilat %100 yapılması gerekiyorsa 1-2 santimetre kare gibi bir alanda işaretleme yapılarak o bölgede matkap ile delme işlemi yaparız ve bir süre sonra tamamen sızıntıyı kendiniz de duvar içlerinden geldiğini görebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment