ara sıra tesisattan su sızıntısı oluyor

Ara sıra tesisattan su sızıntısı oluyor alt kata zaman zaman su akıntısı oluyor ise bizi arayın su kaçağı yer tespiti kameralı cihazlarla yapılıyor. Çözüm Tesisat İstanbul servisi ile tesisat kaçakları , pis su pimaş gideri kaçakları kameralı sistemle noktasal yer tespiti yapılıyor.

Banyonuzun veya mutfağınızın duvarlarında veya zeminde fayans aralarında bazı zamanlarda nemlenmeler ve sararmalar olabilir. Sızıntı sonucu oluşan bu nemlenmeleri ve sararmaları temizledikten bir süre sonra bu belirtiler tekrar ortaya çıkar ve kötü bir görüntü oluşturabilir. İşte ara sıra tesisattan su sızıntısı oluyor ise işte bu durumlar tekrar ederek devam eder.

Tesisattan ara sıra su kaçağı oluyor

Tesisatta var olan kaçak noktaları çok küçük çatlaklar olduğu için sürekli su sızıntısı olmayabilir. Sürekli su sızıntısı olmadığı içinde zemin içerisindeki su bazı zamanlarda fazlalaşır bazı zamanlarda da azalır. Su sızıntısının fazla olduğu zamanlarda su zemin içerisinde ilerleyerek fayanslardan dışarı çıkar bu durumda da fayanslar arasında nemlenme ve sarmalara neden olur. Fayansları temizledikten sonra bir süre temiz kalır ama su sızıntısı devam ettiği sürece ve su fazlalaştıkça fayanslar arasında aynı belirtiler olmaya devam eder. Ara sıra tesisattan su sızıntısı oluyor ise o zaman vakit kaybetmeden bir tesisat firması ile görüşmeniz iyi olacaktır. Tesisat firması evinize geldiği zaman temiz su borularını ve pis atık su borularını kullandıkları cihazlar yardımıyla kırmadan incelerler. Bu inceleme sırasında dinleme cihazları, kameralar ve özel termal kameralar kullanılır. Bu aletler yardımı ile herhangi bir kırıp dökme işlemi yapmadan tesisattaki kaçak notası kolaylıkla bulunabilir. Ara sıra tesisattan su sızıntısı oluyor ise kaçağın zemin içerisinde ilerleyip daha fazla yere yayılmasını engellemek için kısa sürede tamir edilmesi gerekir. Kaçak noktasından bir süre sonra giderek büyüyerek daha fazla su sızıntısı olabilir. Bu durumda da tamirat işi giderek uzar. Bu nedenle ara sıra olan su sızıntılarını göz ardı etmeden bir tesisatçı ile görüşmelisiniz.

Alanında uzman personeli ile hizmet veren firmamız kullandığı son teknoloji aletler yardımı ile kırıp dökme işlemi yapmadan kısa sürede kaçak noktasını tespit etmektedir. Kaçak noktası tespit edildikten sonra da tesisatçılarımız kısa sürede kaçağın olduğu yeri tamir etmektedir. Bütün bu işlemler 2-3 saat gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Kırmadan yapılan kaçak bulma işlemi ve tesisatın tamir edilmesinin ücreti ise 99 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment