alt kata inen su sızıntısı neden olabilir

Alt kata inen su sızıntısı neden olabilir ? Su kaçağının nereden kaynaklandığını kameralı cihazla buluyoruz İstanbul geneli servis için bizi arayabilirsiniz. Su kaçakları nasıl bulunur detayları yazımızın devamında yer almaktadır.

Zemin içerisinde yer alan tesisat boruları içerisinde oluşan kaçak noktalarından çıkan sular bazen mutfağın veya banyonun fayansları arasından çıkarken bazen de alt katın tavanından dışarı çıkar. Bu şekilde alta inen su sızıntısı nereden olabilir bunun bulunması için ise tesisatın incelenmesi gerekir.

Tavandan Akan Suyun Yerini Tespit Eden Firmalar

Alt katın tavanından çıkan suyu bulmak için öncelikle iyi bir tesisat firması çağırmanız gerekir. Kullandığı cihazlar ile size su kaçağının tespiti konusunda yardımcı olacak tesisat firması, alt katın tavanından çıkan suyu ne sizin evinizdeki fayansları kırarak ne de alt katın tavanına zarar vererek bulmalıdır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapılabilmesi için öncelikle tesisat firmasının elinde son teknoloji kaçak tespit cihazı bulunmalıdır. Bu cihazlar içerisinde ise dinleme cihazı, kamera, özel termal kamera ve test pompaları bulunur. Bu cihazlar ile incelenen tesisatın her bir noktası üzerinde bulunan kaçak noktası ve delikler bulunmuş olur.

Alta inen su sızıntısı nerden olabilir bunu merak ediyorsanız eğer suyun ortaya çıkardığı belirtilere bakarak sızıntının olduğu yeri anlamak mümkün değildir. Çünkü su zemin içerisinde yayılarak geniş bir alanda izler bırakır. Bu alanda hangi boru var ve kaçak nerde bunu bulmak imkanızdır. Bu nedenle de kaçak tespit cihazları sizlere bu konularda yardımcı olur. Temiz su borularındaki kaçaklar dinleme cihazları ile, pis atık su borularındaki kaçaklar ise kameralar ile bulunur. Bu cihazlar ile borulara hiçbir şekilde zarar vermeden kaçak tespit çalışması yapıldığı için daha fazla sorun ortaya çıkmaz. Bunların yanında zemine ve alt katın tavanına zarar verilmediği için sizin için yüklü bir tadilat masrafı da ortaya çıkmaz. Tabi birde cihazlar ile kaçak tespit çalışması yapıldığı için hiçbir şekilde tadilat gürültüsü oluşmaz ve bütün işlemler siz ve komşularınız farkına varmadan bitirilir.

Alta inen su sızıntısı nerden olabilir işte bu sorunuza yanıt arıyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin istediğiniz gün ve saatte evinizde olacak olarak olan firma çalışanlarımız kısa sürede sorunu çözeceklerdir. Tesisat firmamızın bu iş için sizden talep edeceği ücret ise 99 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment