tesisatta su kaçağı nasıl bulunur

Tesisatta su kaçağı nasıl bulunur sorusunu iki şekilde cevaplayabiliriz ilk olarak bireysel olarak gelişi güzel yani tahmin yöntemine dayalı kırım yaparak elbet su kaçağına ulaşılır ancak kırılan onca yerin birde tamiri var üstelik maddi olarak bedeli bir hayli ağır olacaktır. Firmamız su sızıntısını kameralı sistemler ile noktasal buluyor yani arıza yeri bulunur onarım yapılır ekstra bir yer kırılmadığı için daha eknomik ve mantıksal olur.

Cihazlar ile Nokta Tespiti Yapılır

Arızanın noktasal yeri bulunursa sizde tesisatta su kaçağı nasıl bulunur derdinden kurtulmuş olursunuz. Ancak firma seçimi bu noktada ön plana çıkmaktadır. İnternet üzerinde en ucuz fiyat yazarak servis vermeye çalışan bazı şahıslar vardır. Bu şahıslaradan muhakak yer bilgisi isteyin mümkünse yerini ziyaret edin , aldığınız hizmeti sorgulayın mesela kamera sistemi var mı yoksa sadece dinleme cihazı ile mi servis veriyor. O anda sorun hallolmuş gibi gözükebilir ancak sorunun devamı olduğundan tekrar o şahıstan servis talebinde bulunduğunuzda gelecek mi ? Yapılan işlerden fatura talep ediniz. Firmamız kurumsal olarak  tesisat su kaçağı bulma servisi verdiğinden alacağınız hizmette o kadar kurumsal olacaktır bir sorun durumunda ücretsiz servislerimizden bir yıl boyunca faydalanabilieceksiniz.

Tesisatta su kaçağı tespit cihazları bakılacak yere göre değişkenlik göstermektedir. Temiz su boruları ilk önce test pompası ile kontrol edilir bu pompa elektronik veya el ile basmalı olabilir. Bu testin amacı tesisatta bir kaçak olup olmadığını kontrol etmek için yapılır eğer basınçta bir düşme var ise kaçak temiz su tesisatındandır bunuda akustik dinleme düzeneği ile tespit etmek mümkündür. Eğer temiz su tesisatı yapılan testlerde sızdırmazlık yapmaz ise gider bağlantı boruları için kamera sistemleri kullanılır giderlerin içine salınarak kamera ile gözlem yapılır. Bir diğer kaçak türü ise izolasyon kaçakları bunlar en çok fayans derz aralarının kaçırması şeklindedir bunu gözle görmemiz mümkün olmayabilir termal kamera ile suyun yayılışını görüntülüyoruz.

tesisatta su kaçağı nasıl bulunur

Çözüm Merkezi  – İstanbul Geneli Servis Hizmeti

Çözüm merkezi olarak İstanbul genelinde yer ayırt etmeksizin tesisat kaçakları bulma servisi vermekteyiz. Sizinde evinizde iş yerinizde bir su sızıntısı var ise bizi arayarak yapıyı kırıp dökmeden tespit yaptırabilirsiniz. Tesisatta su kaçağı nasıl bulunur konumuzun sonuna geldik eğer ilginizi çekecekse bir önceki yazımız olan su tesisat arıza tespiti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment