Su Kayıp ve Kaçak Tespit Hizmeti

Yapılarda meydana gelen su sızıntılarını bulmak için su kayıp ve kaçak tespit hizmeti veren İstanbul tesisat firmalarını arayabilirsiniz. Çözüm Merkezi tesisat firmamız su kaçaklarını noktasal olarak bulup tamir işlemlerini garantili olarak gerçekleştirmektedir.

Su kayıp ve kaçak tespiti yapan firmamız Avrupa ve Anadolu Yakasında aynı gün içinde su kaçağı bulma servisi vermektedir. Firmamızın su kaçağı tespit ücreti 99 TL olup bu fiyat normal daireler için ve İstanbul içi için geçerlidir.

İstanbul Su Kaçakları Servisi

Bu yazımızda sizlere su kayıp ve kaçak tespit konusunu anlatacağız. Su kaçak yer tespiti neden gereklidir? Su kayıp ve kaçak tespit genellikle şu durumlarda kullanılır. Su tesisatında kaçak olması durumu ve su borusunun tıkanıklığı durumu. Su tesisatında kaçak olması durumunda su borusunun yerinin tespit edilmesi önemli bir unsurdur çünkü su borusunun yeri kesin olarak belirlenmez ise tahmini olarak zemin kırılır bunun üzerine de sizleri zaman ve para kaybına neden olur. Bu nedenle su tesisatında bir kaçak varsa su borusunun yerinin tespit edilmesi en önemli unsurdur. Su borusunun tıkanıklığında su kaçak yer tespiti yapılmasının nedeni ise tıkanık olan borunun tespit edilmesi ve buna müdahale edilmesi içindir eğer burada da su kayıp ve kaçak tespit hizmeti doğru yapılmasa su tesisatına ağır hasar verilir ve bu nedenle uzun süren tadilat ve kabarık faturalara sebep olur. Bu nedenle tesisat işlerinde su borusunun tespiti önemli bir işlemdir peki su borularının yerleri nasıl tespit ediliyor. Eskiden su borusunun yerini tahmini olarak yaparlardı ve bu da az önce bahsettiğimiz gibi zaman ve para kaybına neden olmaktaydı. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile imkanlar arttı ve koşullar iyileşti bu hem müşteri hem de tesisatçı için çok iyi bir durum oldu nedeni ise tesisatçılar emek sarf etmekten kurtuldu müşteriler ise fazla para harcamaktan kurtuldu. Peki bu yeni nesil su kayıp ve kaçak tespit hizmeti nasıl yapılıyor. Günümüzde su borularını yerini kesin olarak belirlemek için cihazlar üretildi bu cihazlar dinleme ve kamera ile gösterme olarak iki iş yapıyor. Dinleme olayı şöyle cihaz ses dalgaları gönderiyor ve buna karşı gelen tepkileri tesisatçı dinleyip yeri tespit ediyor ancak tesisatçı işini garantiye almak için küçük bir delik açıp boruya kamera uzatıyor ve kesin olarak sorunu buluyor. İşte bu yazımızda su kayıp ve kaçak tespit hizmeti açıklık getirdik

Be the first to comment

Leave a comment