Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Su kaçağı nasıl bulunur ? Tesisatınızda bir arıza var ve siz aramaya koyuldunuz internetten bu sorunu nasıl çözerim fazla bir maliyet getirmeden . Şunu belirtmek isterim ki su kaçakları bireysel yöntemle bulunması zordur ve oldukça maliyetlidir . Ne gibi maliyetlerdir bunlar ; kırmaya başladınız fayans maliyeti ve fayans ustası maliyeti kıran tesisatçının maliyeti bunun onarım maliyeti de var su kaçağı bulursa ne ala bulunamazsa bu yaptıklarınızın hepsi boşuna bir çaba bu süreçte bir işkence haline gelir .

sukacagitespiti

Su kaçağı nasıl bulunur ? sorusunun gerçek cevabı tabi ki son teknolojik sistemle kameralı görüntüleme cihazları . Yapınız kırılmadan yüzeysel dedektörler sayesinde sorunlu bölge tespit edilir.Su sızıntı çeşitlerine göre cihazlar kullanılır .

Temiz su kaçak bulma cihazları , akustik yer dinleme cihazı ve test pompaları sayesinde olur . Ufak çapta bir deliği bulmamız fazla zaman almayacaktır . Belirtileri , alt komşuya devamlı şekilde su damlacıklarının oluşması . Temiz su kaçakları diğer kaçaklara oranla daha az maliyetli ve kolay bulunabilir tesisat kaçaklarıdır . Tek istisna durumu demir borudaki kaçaklar demir tesisatta kaçak oluştuğunda bir yerden çürüme meydana gelirse bu devamlılık sağlar tespiti elbette mümkün ancak tamiri masraflıdır , komple tesisat yenilemeniz sizin için daha iyi olacaktır . Merak etmeyin komple tesisat yenileme işleri de yapıyoruz garantili bir şekilde .

Pis Su Gider Kaçakları gider borularında meydana gelen su tesisatı kaçaklarındandır . Pimaş içi gözlem kameraları sayesinde sorunlu nokta bulunur . Kanal görüntüleme cihazları olmadan asla bulunamazlar deneme yanılma yöntemi de size pahalı mal olabilir . Lütfen kamera sistemli tesisatçılarla çalışın kamerasız gelen tesisatçıyı kabul etmeyiniz nitelikli bir su kaçağı tespiti için kamera şarttır .

Kombi su eksiltmesi  kalorifer hattında bir kaçak olduğu belirtisidir . Bu tür kaçaklarda 2 yöntem kullanmaktayız . İlk olarak yoğun bir şekilde su kaybı varsa termal gözlem kamerası ile sızıntı yapan yeri noktasal buluyoruz . Eğer kamera ile bulunamayacak şekilde ufak bir kaçak var ise ilaçla kapama yöntemi kullanmaktayız . İlaçla kapama yöntemi ilk defa duymuş olabilirsiniz size mantıklı da gelmeyebilir ama biz bu ilaca % 100 garanti veriyoruz bu ilaç kullanıldıktan sonra kombi artık su eksiltilemeyecektir dolayısı ile su kaçağı kapanacak .

Eskiden mahallemizin tesisatçısı yetişirdi bu tip sorunlara suyun çıktığı yerden rast gele kırımlar yapılırdı . Müşteriler ve bilinçli su tesisat firmaları bunun bilincindedir çünkü su betonun en zayıf gördüğü yerden yol alır ve çekim etkisi ile alt komşudan çıkar su kaçağı bulma cihazları varken neden deneme yanılma yöntemi uygulanır ki ?

deutsche journalisten dienste Bild: 48758

Şirketimiz İstanbul su kaçağı tespiti firmaları derneği kurucularındandır su kaçağı tespit merkezi size garanti ve memnuniyeti sunar . İstanbul’un her iki yakasında bulunan ofisleri ile sınırsız ve kusursuz hizmet vermeyi ilke edindik . Yer mekan ayırt etmeksizin ev , ofis ve iş yerlerine servis veriyoruz . Piyasa da pek çok firma işini bilen bilmeyen internet üzerinden reklam vererek müşterilere ulaşmaya çalışmaktadır. Bazı firma ya da şahıslar işin gereği cihaz sistemine sahip değillerdir. Aldıkları ucuz cihazları inanın kendileri kullanmayı bilmemektedirler. Zaten sitede gördüğünüz telefon numarası bir gsm operatörüne aittir yani sabit bir yeri yoktur bir sorun durumunda muhatap olmayacaktır. İşte bu yüzden hizmet alacağınız su kaçağı firması hakkında kısa bir araştırma yaptıktan sonra karar vermenizi önemle rica ediyoruz.

Su Kaçağı Tespiti

Cihazla kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalar seçilirken dikkat edilmesi gereken hususları yukarıda ki yazımızda paylaşmış bulunmaktayız. Araştırma yaparken size yakın olan ilk tercih olmalı ve kullanılan cihaz sistemleri tam olması daha da önemli derecede olmalıdır. Kameralı su arıza tespit termal görüntü alma ve akustik dinleme cihazları ile hizmet veren firmalar ilk tercihiniz olmalıdır. Su kaçağı tespiti yapılmasında ki amaç fazla bir yer kırılmadan arızaları olan tesisat malzemesinin bulunması ve bunun değiştirilmesidir.

Su kaçağı nasıl tespit edilir ?

Gerken tespit cihazları tam olan firmalar tarafından tespit edilmesi sizlere yarar sağlayacaktır. Tam olmayandan kasıt sadece dinleme üzerine yapılan tespitlerdir. Böyle bir uygulamada su kaçağı kirli sudan çıkarsa başka bir ekip bulmak zorunda kalırsınız. Piyasada ucuz tespit yapan tesisatçılar pis su tesisatına bakamazlar çünkü kamera sistemleri mevcut değildir. Dorğu ve tam bir tespit için firmamızı arayabilirsiniz üstelik her hangi bir sorun durumunda geri hizmetlerimizi ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.

su kaçağı

su kaçağı

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişim bölümünden size en yakın bölge ofisimizin telefonunu arayabilirsiniz , bilgi sahibi olabilirsiniz ve randevu talebi oluşturabilirsiniz .

Be the first to comment

Leave a comment