Kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır

Kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır ? kırmadan kameralı görüntüleme cihazları gider içine giderek tesisat kaçağını bulur. Çözüm Tesisat firmamızda kameralı su kaçağı kontrolü yapılmaktadır.

Kamera ile su kaçağı tespiti tesisat sorunlarının kısa sürede çözümlenmesine yardımcı olan oldukça etkili bir yöntemdir. Birçok tesisat firması kamera ile su kaçağı sorunlarını tespit ederek kısa sürede tesisat problemlerini çözmekte ve müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Kamera ile su kaçağı tespiti nasıl yapılır pis atık su boruları içerisindeki kaçak noktalarını bulmaya yarayan bir işlemdir. Pis atık su boruları içerisindeki atıklar nedeniyle borular içerisindeki kaçakların bulunması oldukça zorlaşır. Eski usul ile kaçaklar bulunmaya çalışıldığında ise kaçak sorunları içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. Sıradan bir tesisatçı bütün fayansları kırarak borulardaki kaçağı tespit etmeye çalıştığında yanlışlık ile pis atık su borusuna zarar verirse işte o zaman hiç de istenmeyen bir durum ile karşı karşıya kalırsınız. Pis atık su borularına zarar verildiğinde içerisindeki atıklar dışarı çıkabilir buda banyonuzda kötü bir görüntünün yanı sıra pis bir kokunun da oluşmasına neden olur. Buda işinizin uzamasına ve size ayrı bir tadilat masrafının çıkmasına neden olur. İşte bu türden sorunlar yaşamak istemiyorsanız kamera ile su kaçağı tespiti yaptırmayı bir daha düşünün derim.

Kamera ile su kaçağı tespiti için öncelikle tesisat boruları içerisinde rahatlıkla ilerleyebilecek incelikte ve esnek bir kablo seçilir. Bu kablonun ucuna ise bir kamera yerleştirilir. Bu kamera gider borusundan içeri gönderilerek görüntü alınmaya başlanır. Bu görüntü ise bir ekran yardımı ile izlenir. Kamera boru içerisinde ilerlerken her bir nokta en ince ayrıntısına kadar incelenir. Bu sayede gözden kaçan herhangi bir yer olmaz. Boru içerisinde atıklar nedeniyle bir tıkanma durumu varsa eğer kamera ile bu da belirlenir ve tıkanma sorunu da kısa sürede ortadan kaldırılır. Kamera ile su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra kaçağın olduğu nokta belirlenir ve daha sonra birkaç tane fayans kırılır. Bu kırma işleminden sonra boru üzerindeki kaçak noktası tamir edilir ve sorun ortadan kaldırılmış olur. Daha sonra zemin kapatma işlemi için eğer elinizde kırılan fayansların aynısı var ise o fayanslar yerlerine yapıştırılır ve banyonuz tertemiz bir şekilde size teslim edilir. Bütün bu yapılan işlemlerde sadece 2-3 saat gibi kısa bir sürede yapılır.

Be the first to comment

Leave a comment