istanbul su kaçağı servisi

İstanbul Su Kaçağı Tespiti ve Onarım Servisi Sadece 99 TL tespit fiyatı ile Avrp : 0212 544 36 75 Anadolu : 0216 612 55 90 Acil 0533 355 94 93 arayınız. Yapılan tespit ve onarımlar 1 yıl garantili ve yapılan her işe + Kdv olarak fatura kesiyoruz.

İstanbul su kaçağı servisi en ucuz değil en ekonomik su kaçağı tespit fiyatları ile hizmet veren firmamız Avrupa yakası Avcılar , Arnavutköy , Bağcılar , Bayrampaşa , Beylikdüzü, Eyüp , Esenyurt , Fatih , Güngören başta olmak üzere tüm semtlere hizmet sağlamaktayız. Anadolu yakasında ise Ataşehir , Beykoz , Ümraniye , Kadıköy ve Tuzla başta olmak üzere her semtine hizmet sağlamaktayız.

Tespiti Nasıl Yapıyoruz ?

Su kaçağı tespiti cihaz kullanımı yaparak olur ancak cihazdan cihaza da fark olduğunu söylemek gerekir. Akustik dinleme cihazları , termal kamera , gider içi görüntüleme kamerası ile tam bir su kaçağı tespit işleminden söz edebiliriz. Her cihaz veya her kişi su kaçağını bulacak diye birşey yok yani her cihazım var diyen sizin arızanızı tespit edemeyebilir. İstanbul su kaçağı servisi ile garantili bir şekilde su arızalarının üstesinden gelebilirsiniz. Eskinden olsa su kaçağı bulma adına yapılan çalışmalar şöyle idi ; suyun çıktığı bir kaç noktadan kırım yaparak en sonunda bütün bir ev kırılarak büyük maliyetlerde karşılaşırdık ama şimdi su kaçağı nokta tespiti ve onarımı yapan firmamız var. Tespit işlemi başlangıcı temiz su tesisatı kontrolleri ile başlar su tesisat kaçağı bulmak için üretilen sızdırmazlık testi ile tesisata hava verilir bar ayarlarından eksilme ve düşme var ise su tesisatı kaçağı söz konusudur. Aynı işlem sıcak su borusuna ve kalorifer tesisatına uygulanır. Eğer bar düşümü var ise akustik dinleme cihazı ses dalgaları sayesinde sızıntı yapan boru noktasal olarak bulunur. Temiz su kaçağı bulma gider su kaçakları tespitinden daha kolaydır. Pis su kaçağı tespiti ise gider içi yaylı görüntüleme kamerası ile gözlem yapılarak bulunur. Kamera 20 metre telin uç kısmında bulunur ve tuvalet , lavabo , çamaşır makinesi gideri ekrandan kontrol edilerek tespit edilmeye çalışılır.

Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağının tamiri hangi tesisat borusunda yapılacağına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Temiz su tesisatı su kaçağı tamiri kaynak makinesi , maşon , dirsek gibi plastik malzemelerle yapılır. Gider boruları ise çatal , dirsek veya boy pimaş borusu değiştirerek yapılır. Temiz su tesisatı tamiri pis su kaçağı tamirinden daha uygun fiyatlara yapılır. İzolasyon tamiri ise ters basınç izolasyon malzemeleri ile yapılır bu genellikle çatı katında veya bir altında ikamet edenlerin çok rastladığı bir durumdur. Kalorifer su kaçağı tamiri ise kapatıcı kimyasallar kullanarak yapılır. İlk önce kayıp oranı mano metre ile hesapların sonrasında kombi su kaçak giderici kimyasal tesisata uygulanır. Teknik bilgisi olmayanlar kombiyi bozma ihtimalleri veya petekleri tıkama ihtimalleri yüksektir. İstanbul su kaçağı servisi olarak titizlikle su kaçağı tamiri uygulamaları yapmaktayız.

 

Be the first to comment

Leave a comment