Fayans altını gösteren kamera

fayans altında su kaçağı

Fayans altını gösteren kamera su tesisat borularının nereden geçtiğini ve kaçak varsa yerini bulan kameradır termal kamera sıcak su borsunu görüntüleyebilir. Su kaçağı nasıl bulunur öğrenmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Fayans altında su kaçağı gösteren kamera ile tesisatta, kombide su kaçırma gibi problemler bulunabilir. Kamera sistemleri her türlü gider ve temiz su hatları için kullanılabilir durumdadır. Örneğin, lavabo giderinde su kaçağı nasıl ispat edilir sorusu için gider içerisine yerleştirilecek kamera sistemi ile görüntüleme yaparız. Metrelerce bu hat içerisinde cihaz başlığının ilerletilmesi yapılarak çok geçmeden problemin nerede oluştuğu veya sağlamlığı gözlenebilir.

Fayans altını gösteren kamera duvar arkasını, toprak altını gösteren kamera sistemlerini biraz daha anlatmaya devam edelim. Duvarın arkasından geçen lağım borularında aklınıza ne kadar ev, bina içi sistem varsa onların gözlenmesi yapılabilir. Logarda su kaçağı bulma, evin su kaçıran tuvalet, lavabo, banyo küvet giderini bulma gibi işlemler uygulanabilir. Fayansın altındaki kombi, kalorifer su borusunda kaçağı bulma işlemleri için ise tesisatın bu sefer içeriden değil dışarıdan gözlem yapılacak termal kamera ile sıcaklık testlerine başlarız. Örneğin, kombi basınç göstergesi devamlı düşüyor, su eksiliyor probleminde çürüyen kalorifer su borusu veya kombide su sızıntısı gibi sorunlar olabilir. Dıştan tutulacak kamera ile sıcak su basılacak tesisatın döşendiği katmanların nerede olduğu ve tam olarak sızıntı esnasını nereden başlattığı gibi pek çok ayrıntı dikkatli bir şekilde bulunabilir.

Fayans seramik altında su kaçağını kırmadan tamir etme kamerasının avantajı nedir? Öncelikle yapı malzemelerine zarar gelmeden analizi yapar ve bazı ses dinleme, basınç, nem faktörlerini de göz önüne alacağımız farklı cihazlar ile teyit ederiz. Sistemdeki anormal durumları elbette şeffaf bir şekilde sizlerle paylaşıyor ve ne yapılması gerektiği konularından tutunda garanti sürelerine, servis sonrasındaki destek gibi pek çok avantajınız olacaktır.

Be the first to comment

Leave a comment