Dedektörle Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Dedektörle su kaçağı nasıl bulunur ? Ev ve iş yerlerinde yaşanan gizli su sızıntılarının yeri kırmadan tespiti mümkündür. Su kaçağı tespiti ısı yayılımları ile belki bir apartmanın dışından tutulacak termal cihaz yani kameralı su kaçağı tespiti ekipmanı ile oraya nereden geldiğini görebilir. Peteklere dair bir sızma gibi durabilir, özellikle salon gibi pek tesisat olmayan alanlarda ise söyleyebiliriz. Çalışma binayı koruyucu bir süreç içinde devam eder.

Dedektörle Su Kaçağını Buluyoruz

Dedektörle su kaçağı tespiti bazen birkaç dakikada dedektörle su kaçağını bulan  tesisatçı ekibimiz ile onarımda yapabilir. Örneğin batarya ve elimizle ulaşabileceğimiz eviye altındaki kanal bölmesi bunlara örnek olabilir. Direkt arızalı parçanın değişimi dedektörle su kaçağı bulma ile tarafımızdan yapılır. Yalnız tek kulvarımız asla bunlarla sınırlı değildir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek için su vanalarının başlangıç alanı dahil, bina içlerine doğru gitmekte olan yapı içerisindeki su hareketinin bazen suyun tahliye edilip, mühürlenmesi ve hava basılarak ölçülmesi lazım. Eğer bir gedik varsa %100 şekilde asla iç bölgeleri dolum halinde olmayacaktır ve sürekli havayı çekecektir. Bu mühürlenen yapı içerisinde mutlaka su kaçağı tamiri işlemini zorunlu kılmaktadır. Yalnız ele almak için kırmanın da anlamı yoktur. Bizim yaptığımız kanal içinde bu çalışma sonrasında bazı kapatıcı kimyasallar ile oraya tampon yapmaktır ve sorunu kökten bitirmektir.

Dedektörle su kaçağı tespiti ses analiz teknikleri ile dedektörle su kaçağı bulan firmalar arasında en iyisi olduğunu vaat etmektedir. 10 yıldan uzun süredir geceli gündüzlü çalışma şeklimizde sizlere öncü ve doğruluğu %100’e yakın düzeylerde elektronik cihazlarla hizmet veriyoruz.

Be the first to comment

Leave a comment